Senaryo Atölyesi

[vc_row row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern” css_animation=””][vc_column width=”1/6″][vc_single_image image=”15890″ qode_css_animation=””][/vc_column][vc_column width=”5/6″][vc_column_text]

Senaryo, görüntü ve sese dönüşecek bir düşüncenin, bir olayın metinleştirilmiş halidir. Senaryonun temeli “bir hikâye en iyi şekilde nasıl anlatılır?” sorusudur. Eğer iyi bir hikâyeniz varsa onu anlatmak için iyi bir senaryo ilk şarttır. Senaryo oluşturabilme yetisi ise bir film olma potansiyeli olan fikri tanımak, oluşturmak ve geliştirmek için gerekli bilgeye sahip olmaktan geçer.

Senaryo yazarlığı beceri gerektiren bir iştir ve iyi bir senaryo incelikli bir zanaatkarın elinden çıkmış gibi işlenmelidir. İyi bir senaryo oluşmak için belli adımları izlemek gerekir; onbinlerce film izle, onbinlerce senaryo oku,mümkün olduğunca çok fikrin olsun,yazmak için bir takvim hazırla ve içindeki gizli kalmış yeteneği keşfet.

Senaryo atölyesinin hedefi ise içimizde gizli kalmış bu yeteneği ortaya çıkararak temel senaryo oluşturma bilgisine sahip olduktan sonra konusu “geleceğe matuf değerler” olan bir senaryo yazıp bunun filmini çekmek.

Bizler gelecekteki bu yolculuğumuza içimize doğan yazma heyecanıyla başladık, sende bu serüvende yanımızda olup benimde gelecek filminde kalemimden çıkan sözcükler yer almalı diyorsan aramızda seni görmekten mutluluk duyarız.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern” css_animation=””][vc_column][vc_empty_space height=”50px”][/vc_column][/vc_row]

Comments are closed